WordPress SEO - en to ro translation catalogue (349 entries)

en: %s Archive
ro: %s Arhivă

en: %s Archives
ro: %s Arhive

en: %s Description
ro: %s Descriere

en: %s Image
ro: Imagine %s

en: %s License
ro: %s Licență

en: %s Title
ro: %s Titlu

en: %s restored to default SEO settings.
ro: %s restaurat la setările SEO implicite.

en: %s, Author at %s
ro: %s, Autor la %s

en: %sRenew your license now%s.
ro: %sÎnnoiește licența acum%s.

en: (deactivate your license so you can activate it on another WordPress site)
ro: (dezactivați licența, astfel încât să o puteți activa pe un alt site WordPress)

en: (no parent)
ro: (fără părinte)

en: .htaccess file
ro: fişier .htaccess

en: 1 - Highest priority
ro: 1 - Cea mai mare prioritate

en: 301 Redirect
ro: Redirect 301

en: 404 pages
ro: Pagini 404

en: A link to the archive for the post author, with the authors name as anchor text.
ro: O legatura catre arhiva autorilor de postari, cu numele autorului ca text ancora. 

en: A link to the post, with the title as anchor text.
ro: O legătura către articol, cu titlul ca text ancoră.

en: A link to your site, with your site's name and description as anchor text.
ro: O legătură către site-ul tău, cu textul ancoră ca numele și descrierea site-ului.

en: A link to your site, with your site's name as anchor text.
ro: O legătură către site-ul tău, cu numele site-ului ca text ancoră.

en: A meta description has been specified, but it does not contain the target keyword / phrase.
ro: A fost specificată o meta descriere, dar aceasta nu conține cuvîntul / fraza cheie. 

en: A replacement variable can only contain alphanumeric characters, an underscore or a dash. Try renaming your variable.
ro: O variabilă de înlocuire poate conţine numai caractere alfanumerice, o linie de subliniere sau o liniuţă. Încercaţi redenumirea variabilei dumneavoastră.

en: A replacement variable with the same name has already been registered. Try making your variable name more unique.
ro: O variabilă de înlocuire cu acelaşi nume a fost deja înregistrată. Încearcă un nume de variabilă unic.

en: Action
ro: Acțiune

en: Activate License
ro: Activează licența

en: Add Another Facebook Admin
ro: Adauga un alt Administrator al paginii Facebook

en: Add Facebook Admin
ro: Adaugă administrator Facebook:

en: Advanced
ro: Avansat

en: Advanced Variables
ro: Variabile avansate

en: Alexa Verification ID
ro: ID de verificare Alexa

en: All SEO Scores
ro: Toate scorurile SEO

en: All-In-One-SEO has been deactivated
ro: All-In-One-SEO a fost dezactivat

en: Allow tracking
ro: Permite urmarirea

en: Always include
ro: Include mereu

en: Always index
ro: Indexeaza mereu

en: Always noindex
ro: Întotdeauna noindex

en: Analyze this page
ro: Analizeaza pagina

en: Archives
ro: Arhive

en: Archives for
ro: Arhive pentru

en: Are you in Google News? Increase your traffic from Google News by optimizing for it!
ro: Ești în Google News? Creşte traficul din Google News prin optimizare!

en: Are you sure you want to reset your SEO settings?
ro: Sigur doriți să resetați setările SEO?

en: Author Archives
ro: Arhivele autorilor

en: Auto detect
ro: Detectează automat

en: Automatic prioritization
ro: Prioritizare automata

en: Basic Variables
ro: Variabile de bază

en: Blog %s not found.
ro: Blogul %s nu a fost găsit..

en: Blog ID
ro: ID-ul Blogului

en: Breadcrumb for 404 Page
ro: Breadcrumb pentru pagina 404

en: Breadcrumbs title
ro: Titlu Breadcrumbs

en: CSS Validator
ro: Validator CSS

en: Canonical
ro: Canonic

en: Canonical URL
ro: URL-ul canonic

en: Check
ro: Verificați

en: Check Google Cache
ro: Verifica in cache-ul Google

en: Check Headers
ro: Verifica Header-ele

en: Check Inlinks (OSE)
ro: Verifica legaturile (OSE)

en: Check Keyword Density
ro: Verifica densitatea cuvintelor cheie

en: Check this box to enable XML sitemap functionality.
ro: Bifați această casetă pentru a activa funcția XML sitemap.

en: Choose the symbol to use as your title separator. This will display, for instance, between your post title and site name.
ro: Alege simbolul pe care vrei să îl folosești ca separator. Acesta se va afișa, de exemplu, între titlul articolului și numele site-ului tău.

en: Clean up the <code>&lt;head&gt;</code>
ro: Șterge <code>&lt;head&gt;</code>

en: Clear all Facebook Data
ro: Șterge toate datele Facebook

en: Close
ro: Închide

en: Congratulations!
ro: Felicitări!

en: Content to put after each post in the feed
ro: Conținut de pus după fiecare articol in flux.

en: Content to put before each post in the feed
ro: Conținut de introdus înaintea fiecărui articol din flux

en: Content:
ro: Conținut:

en: Copy home meta description
ro: Copiază descrierea meta a paginii principale

en: Create robots.txt file
ro: Creați un fișier robots.txt

en: Current option:
ro: Opțiunea curentă:

en: Currently connected Facebook admins:
ro: Administratorii Facebook conectați în acest moment:

en: Deactivate License
ro: Dezactivați licența

en: Debug Information
ro: Informaţii de depanare

en: Default Settings:
ro: Setări implicite:

en: Default for first tier pages
ro: Implicit pentru paginile de nivel unu

en: Default for second tier pages and posts
ro: Implicit pentru paginile de nivel doi și articole

en: Default settings
ro: Setările implicite

en: Delete the old data after import? (recommended)
ro: Ștergeți datele vechi după import? (recomandat)

en: Description
ro: Descriere

en: Disable all users with zero posts
ro: Dezactivează utilizatorii care nu au publicat articole

en: Disable the author archives
ro: Dezactivează arhivele autorului

en: Do not allow tracking
ro: Nu permite urmărirea

en: Edit the content of your .htaccess:
ro: Editează conținutul fișierului .htaccess:

en: Edit the content of your robots.txt:
ro: Editează conținutul fișierului robots.txt:

en: Edit this item
ro: Editați acest articol

en: Enable Breadcrumbs
ro: Activează Breadcrumbs

en: Enforce a trailing slash on all category and tag URL's
ro: Forțează un slash la final la toate URL-urile pentru categorii și etichete

en: Entries per page
ro: Întrări per pagină

en: Error 404: Page not found
ro: Eroare 404: Pagina nu a fost găsită

en: Exclude user from Author-sitemap
ro: Exclude utilizatorul din sitemap-ul de autor

en: Exclude users without posts
ro: Exclude utilizatorii care nu au publicat articole

en: Existing Yoast SEO Title
ro: Titlu Yoast SEO existent

en: Export
ro: Exporta

en: Export your WordPress SEO settings here, to import them again later or to import them on another site.
ro: Exportă setările Wordpress SEO aici pentru a le putea importa mai târziu sau pentru a le importa pe alt site.

en: Extensions
ro: Extensii

en: Extensions and Licenses
ro: Extensii și licențe

en: Facebook Debugger
ro: Depanator Facebook

en: Facebook Page URL
ro: Adresa URL a paginii de Facebook

en: Filter
ro: Filtru

en: Focus KW
ro: Cuvânt cheie principal

en: Focus Keyword
ro: Cuvant cheie principal

en: Focus keyword not set.
ro: Nu este setat cuvântul cheie principal.

en: Focus keyword usage
ro: Utilizarea cuvântului cheie principal

en: Follow
ro: Urmărește

en: For more information:
ro: Pentru mai multe informații:

en: Force rewrite titles
ro: Forțează rescrierea titlurilor

en: General
ro: Global

en: General Settings
ro: Setări generale

en: General settings
ro: Setări generale

en: Get this extension
ro: Obține această extensie

en: Good
ro: Bun

en: Google Page Speed Test
ro: Test Google de Viteză a Paginii 

en: Google Publisher Page
ro: Pagina de Google Publisher

en: Google Webmaster Tools
ro: Unelete Google Webmasters

en: HTML Validator
ro: Validator HTML

en: HeadSpace2 data successfully imported
ro: Datele HeadSpace2 au fost importate cu succes.

en: Help improve WordPress SEO
ro: Ajută la îmbunătățirea WordPress SEO

en: Hide
ro: Ascunde

en: Hide RSD Links
ro: Ascunde legăturile RSD

en: Hide RSS Links
ro: Ascunde legăturile RSS

en: Home
ro: Acasă

en: Huge SEO Issue: You're blocking access to robots.
ro: Mare greșeală SEO: Blochezi accesul roboților.

en: I don't know why you'd want to use meta keywords, but if you want to, check this box.
ro: Nu știu de ce ai vrea să foloșești meta cuvinte-cheie, dar dacă asta dorești, bifează această căsuță.

en: I know, don't bug me.
ro: Cunosc, nu mă mai întreba.

en: If you don't want to use the post title for sharing the post on %s but instead want another title there, write it here.
ro: Dacă nu dorești să utilizezi titlul articolului pentru a distribui articolul %s și dorești șa folosești alt titlu pentru distribuire, scrieti-l aici.

en: If you had a .htaccess file and it was editable, you could edit it from here.
ro: Dacă ai fi avut fișierul .htaccess și ar fi fost editabil, l-ai fi putut edita de aici.

en: If you had a robots.txt file and it was editable, you could edit it from here.
ro: Dacă ai fi avut fișierul robots.txt și ar fi fost editabil, l-ai fi putut edita de aici.

en: If you have a Google+ page for your business, add that URL here and link it on your Google+ page's about page.
ro: Dacă ai o pagină de Google+ pentru afaceri, adaugă acel URL aici și fă legătura în secțiunea despre pagina de Google+ respectivă.

en: If you want to prevent /page/2/ and further of any archive to show up in the search results, enable this.
ro: Dacă vrei să previi apariția /page/2/ și mai departe a oricărei arhive să apară în rezultatul de căutare, activează asta.

en: If you want to restore a site to the default WordPress SEO settings, press this button.
ro: Dacă doriți restabilirea setărilor implicite WordPress SEO, apăsați acest buton.

en: If you would like us to keep you up-to-date regarding WordPress SEO and other plugins by Yoast, subscribe to our newsletter:
ro: Dacă dorești să te ținem la curent cu WordPress SEO și alte module Yoast, înscrie-te la newsletter-ul nostru:

en: If your .htaccess were writable, you could edit it from here.
ro: Daca fisierul .htaccess poate fi modificat, il puteti modifica de aici.

en: Ignore.
ro: Ignora.

en: Image URL
ro: URL-ul imaginii

en: Import from All-in-One SEO?
ro: Importă din All-in-One SEO?

en: Import from HeadSpace2?
ro: Importă din HeadSpace2?

en: Import from RSS Footer (by Yoast)?
ro: Importă din RSS Footer (de Yoast)?

en: Import from Robots Meta (by Yoast)?
ro: Importă din Robots Meta (de Yoast)?

en: Import from WooThemes SEO framework?
ro: Importați din cadrul WooThemes SEO?

en: Import settings
ro: Setări de importare

en: Include Taxonomy Metadata
ro: Include Metadatele Taxonomiei

en: Include in sitemap?
ro: Incluzi în sitemap?

en: Introduction Tour:
ro: Tur de introducere:

en: Keyword Research
ro: Cautare cuvinte cheie

en: License status
ro: Starea licenței

en: Licenses
ro: Licențe

en: Like this plugin?
ro: Îţi place acest plugin?

en: Local SEO
ro:  SEO Local

en: Lowest priority
ro: Cea mai mica prioritate

en: Medium priority
ro: Prioritate medie

en: Meta Desc.
ro: Descriere Meta

en: Meta Robots
ro: Roboți Meta 

en: Meta Robots Advanced
ro: Meta Robots Avansat

en: Meta description
ro: Meta descriere

en: Meta description template
ro: Șablonul meta descrierii

en: Meta description to use for Author page
ro: Meta descrierea folosită pentru pagina Autor

en: Meta description:
ro: Descriere Meta:

en: More WordPress SEO
ro: Mai mult Wordpress SEO

en: MultiSite Settings
ro: Setări multi-site

en: Never include
ro: Nu include niciodată.

en: New Yoast SEO Title
ro: Titlu nou Yoast SEO

en: New sites in the network inherit their SEO settings from this site
ro: Noi site-uri din rețea moștenesc setările SEO de pe acest site

en: News SEO
ro: Știri SEO

en: Next
ro: Următor

en: No Archive
ro: Fara Arhivare

en: No Snippet
ro: Nici un fragment

en: No images appear in this page, consider adding some as appropriate.
ro: Nu apare nici o imagine în această pagină - gândește-te să adaugi ceva adecvat.

en: No meta description has been specified, search engines will display copy from the page instead.
ro: Meta descrierea nu a fost specificată. În schimb, motoarele de căutare vor arăta text din cadrul paginii.

en: No settings found in file.
ro: Nu am găsit nicio setare în fișier.

en: No subheading tags (like an H2) appear in the copy.
ro: Nici o etichetă de subtitlu (cum ar fi un H2) apare în articol.

en: None
ro: Nici unul

en: Other
ro: Altele

en: Other variables not to clean
ro: Alte variabile pe care nu vrei să le cureți

en: Page %d of %d
ro: Pagina %d din %d

en: Page Analysis
ro: Analiza paginii

en: Page Analysis has been disabled.
ro: Analiza paginii a fost dezactivată.

en: Page URL:
ro: Adresa URL a paginii:

en: Page not found
ro: Pagina nu a fost găsită

en: Paste your %s license key here..
ro: Lipiţi %s cheia de licenţă aici.

en: Permalinks
ro: Legaturi permanente

en: Please create a page title.
ro: Te rog crează un titlu pentru pagină.

en: Poor
ro: Sărac

en: Post Status
ro: Stare Articol

en: Post Type
ro: Tip Articol

en: Post Types
ro: Tipuri postare

en: Post doesn't exist.
ro: Articol inexistent.

en: Post has an invalid Post Type: %s.
ro: Tip de articol invalid: %s pentru acest articol.

en: Prefix for Archive breadcrumbs
ro: Prefix pentru breadcrumb-urile Arhivei

en: Prefix for the breadcrumb path
ro: Prefix pentru calea breadcrumb

en: Premium Support
ro: Suport Premium

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Previous
ro: Anterior

en: Publication date
ro: Data publicării

en: Rank better locally and in Google Maps, without breaking a sweat!
ro: Obține o poziție mai bună pe plan local și în Hărțile Google, fără niciun efort!

en: Redirect attachment URL's to parent post URL.
ro: Redirecționează URL-ul atașamentului către URL-ul articolului care îl conține.

en: Register now &raquo;
ro: Înregistrarează-te acum &raquo;

en: Remove Blog page from Breadcrumbs
ro: Eliminați pagina Blog din Breadcrumbs

en: Remove the <code>?replytocom</code> variables.
ro: Șterge variabilele <code>?replytocom</code>.

en: Remove these ads?
ro: Eliminați aceste anunțuri?

en: Replaced with the category description
ro: Înlocuit cu descrierea categoriei

en: Replaced with the current date
ro: Înlocuit cu data curentă

en: Replaced with the current day
ro: Înlocuit cu ziua curentă

en: Replaced with the current month
ro: Înlocuit(ă) cu luna curentă

en: Replaced with the current page number
ro: Înlocuit cu numărul paginii curente

en: Replaced with the current page total
ro: Înlocuiește cu pagina curentă.

en: Replaced with the current search phrase
ro: Înlocuit cu fraza căutată

en: Replaced with the current time
ro: Înlocuit cu data curentă

en: Replaced with the current year
ro: Inlocuit cu anul curent

en: Replaced with the post categories (comma separated)
ro: Înlocuit cu categoriile articolelor (separate prin virgulă)

en: Replaced with the post/page ID
ro: Înlocuit cu ID-ul articolului/paginii

en: Replaced with the post/page author's 'Biographical Info'
ro: Se înlocuiește cu 'Informații biografice' ale autorului articolului/paginii.

en: Replaced with the post/page modified time
ro: Înlocuită cu data modifiării articolului/paginii.

en: Replaced with the tag description
ro: Înlocuit cu descrierea etichetei

en: Replaced with the term description
ro: A fost înlocuită cu descrierea termenului

en: Replaced with the title of the parent page of the current page
ro: Înlocuit cu titlul de pagina părinte a paginii curente

en: Reset Default Settings
ro: Restabilește setările implicite

en: Restore site to default settings
ro: Readu site-ul la setările implicite

en: Restore site to defaults
ro: Restaurează setările implicite ale site-ului

en: SEO Description
ro: Descriere SEO

en: SEO Issue:
ro: Problema SEO:

en: SEO Settings
ro: Setari SEO

en: SEO Title
ro: Titlu SEO

en: SEO: Bad
ro: SEO: Foarte slab

en: SEO: Good
ro: SEO: Bun

en: SEO: No Focus Keyword
ro: SEO: Fara cuvant puternic

en: SEO: Poor
ro: SEO: Slab

en: SEO: Post Noindexed
ro: SEO: Articol neindexat

en: Save MultiSite Settings
ro: Salvează setările Multi-site

en: Save changes to .htaccess
ro: Salvează modificările la .htaccess

en: Save changes to Robots.txt
ro: Salvează modificările la Robots.txt

en: Save your settings to activate XML Sitemaps.
ro: Salvează setările pentru a activa Sitemap-urile XML.

en: Seamlessly integrate WooCommerce with WordPress SEO and get extra features!
ro: Integrează automat WooCommerce și Wordpress SEO pentru a activa funcții suplimentare!

en: Search for "%s"
ro: Caută după "%s"

en: Search pages
ro: Paginile de căutare

en: Security
ro: Securitate

en: Separator between breadcrumbs
ro: Separatorul dintre breadcrumbs

en: Settings
ro: Setări

en: Settings Updated.
ro: Setări actualizate.

en: Settings could not be imported:
ro: Setările nu au putut fi importate.

en: Settings successfully imported.
ro: Setările au fost importate cu succes.

en: Show date in snippet preview?
ro: Arată data în previzualizarea fragmentului?

en: Site Admins (default)
ro: Administratori de sit (implicit)

en: Site ID
ro:  ID-ul site-ului

en: Site-wide default: %s
ro: Setări globale implicite: %s

en: Sitemap Priority
ro: Prioritate Sitemap

en: Snippet Preview
ro: Previzualizare Snippet

en: So, we&#8217;ve come to the end of the tour. If you like the plugin, please %srate it 5 stars on WordPress.org%s!
ro: Am ajuns la finalul ghidului. Dacă îți place acest modul, te rugăm %ssă îi acorzi 5 stele pe Wordpress.org%s!

en: Social settings
ro: Setări sociale

en: Some files could not be removed. Please remove them via FTP.
ro: Unele fişiere nu au putut fi înlăturare. Te rugăm să le îndepărtezi prin FTP. 

en: Special Pages
ro: Pagini Speciale

en: Start Tour
ro: Începe tur

en: Subscribe
ro: Inscrie-te

en: Successfully added %s as a Facebook Admin!
ro: %s a fost adăugat cu succes ca administrator Facebook!

en: Successfully cleared all Facebook Data
ro: Toate datele Facebook șterse cu succes

en: Summary
ro: Sumar

en: Summary with large image
ro: Rezumat cu imagine mare

en: Super Admins only
ro: Numai Super Administratori

en: Symbols are shown in the size they'll appear in in search results.
ro: Simbolurile sunt prezentate la dimensiunea la care vor fi afișate în rezultatele de căutare.

en: Take note:
ro: Ia notă:

en: Take this tour to quickly learn about the use of this plugin.
ro: Urmați secvența de  pași pentru a învăța rapid modul de utilizare a acestui plugin.

en: Taxonomies
ro: Taxonomii

en: Team Yoast
ro: Echipa Yoast

en: Templates and settings
ro: Șabloane și setări

en: The URL that this page should redirect to.
ro: URL-ul către care această pagina ar trebui să redirecționeze.

en: The available space is shorter than the usual 155 characters because Google will also include the publication date in the snippet.
ro: Spațiul disponibil este mai mic decât cele 155 de caractere standard deoarece Google introduce de asemenea data publicării acestui snippet. 

en: The following file(s) is/are blocking your XML sitemaps from working properly:
ro: Următorul/următoarele fișier(e) blochează harta XML a site-ului să funcționeze corespunzător.

en: The images on this page are missing alt tags.
ro: Imagininilor de pe această pagina le lipsesc etichetele alt.

en: The images on this page do not have alt tags containing your keyword / phrase.
ro: Imaginile de pe această pagină nu au tag-uri alt care să conțină cuvântul sau fraza ta cheie. 

en: The keyword / phrase appears in the URL for this page.
ro: Cuvântul / fraza cheie apare în URL-ul acestei pagini.

en: The keyword appears in the first paragraph of the copy.
ro: Cuvântul cheie apare în primul paragraf al textului.

en: The keyword for this page contains one or more %sstop words%s, consider removing them. Found '%s'.
ro: Cuvântul cheie pentru această pagină conține una sau mai multe %sstop words%s, ar fi bine să le scoateți. A fost găsit:'%s'.

en: The meta description contains the primary keyword / phrase.
ro: Meta descrierea conține cuvântul / fraza principală.

en: The meta description is under 120 characters, however up to %s characters are available. %s
ro: Meta descrierea este sub 120 de caractere, însă până la %s caractere sunt disponibile. %s

en: The old data of the imported plugin was deleted successfully.
ro: Datele vechi al modulului importat au fost șterse cu succes.

en: The page title contains %d characters, which is less than the recommended minimum of 40 characters. Use the space to add keyword variations or create compelling call-to-action copy.
ro: Titlul paginii conține %d caractere, mai puțin de limita minimă recomandată de 40 de caractere. Folosiți spațiul pentru a adăuga variații ale cuvintelor cheie sau creați un text care îndeamnă la acțiune.

en: The page title contains %d characters, which is more than the viewable limit of 70 characters; some words will not be visible to users in your listing.
ro: Titlul paginii conține %d caractere, care depășește limita de 70 de caractere pentru care titlul este vizibil; unele cuvinte din titlu nu vor fi vizibile userilor.

en: The page title contains keyword / phrase, at the beginning which is considered to improve rankings.
ro: Titlul paginii conține cuvântul / fraza cheie la început, ceea ce se consideră că îmbunătățește rezultatele. 

en: The page title is more than 40 characters and less than the recommended 70 character limit.
ro: Titlul paginii este peste 40 de caractere și sub recomandarea de 70 caractere limită.

en: The post %s appeared first on %s.
ro: Post-ul %s apare prima dată în %s.

en: The premium version of WordPress SEO with more features & support.
ro: Versiunea premium a WordPress SEO cu mai multe caracteristici și sprijin.

en: The priority given to this page in the XML sitemap.
ro: Prioritatea data acestei pagini in sitemap-ul XML.

en: The site's name
ro: Numele site-ului

en: Theme License
ro: Licența Temei

en: There&#8217;s more to learn about WordPress &amp; SEO than just using this plugin. A great start is our article %1$sthe definitive guide to WordPress SEO%2$s.
ro: SEO pentru WordPress înseamnă mult mai mult decât utilizarea acestui modul. Un punct bun de plecare este articolul nostru %1$sGhidul definitoriu de SEO pentru WordPress%2$s

en: These pages will be noindex, followed by default, so they will never show up in search results.
ro: Aceste pagini vor fi noindex,followed în mod implicit, deci nu vor fi afișate în rezultatele căutărilor.

en: This %s follows the indexation rules set under Metas and Titles, you can override it here.
ro: Acest %s respectă regulile de indexare stabilite sub Meta și Titles, îl puteți ignora aici.

en: This image is used if the post/page being shared does not contain any images.
ro: Această imagine este folosită dacă postarea/pagina nu conține imagini.

en: This is a settings export file for the WordPress SEO plugin by Yoast.com
ro: Acesta este fisierul de setari pentru exportare al pluginului WordPress SEO realizat de Yoast.com

en: This must be an existing blog. Blog %s does not exist or has been marked as deleted.
ro: Acesta trebuie să fie un blog existent. Blogul %s nu există sau a fost marcat ca șters.

en: This page has %s nofollowed link(s) and %s normal outbound link(s).
ro: Aceasta pagina are %s legatura/legaturi cu nofollow si %s legatura/legaturi externe.

en: This page has %s outbound link(s), all nofollowed.
ro: Pagina are %s legături, toate de tip nofollowed.

en: This page has %s outbound link(s).
ro: Aceasta pagina are %s legatura(i) externe.

en: This site has not been activated properly on yoast.com and thus cannot check for future updates. Please activate your site with a valid license key.
ro: Acest site nu a fost activat în mod corespunzător pe yoast.com şi astfel nu poate verifica actualizările viitoare. Vă rugăm să activaţi site-ul cu o cheie de licenţă valabilă.

en: Title
ro: Titlu

en: Title &amp; Metas settings
ro: Titlu &amp; setări Meta

en: Title Separator
ro: Separator pentru titlul

en: Title display in Google is limited to a fixed width, yours is too long.
ro: Titlul afişat în Google este limitat la o lăţime fixă, al tau este prea lung.

en: Title optimization
ro: Optimizarea titlului

en: Title template
ro: Șablon pentru titlu

en: Title to use for Author page
ro: Setarile Wordpress SEO

en: Title to use for this page in breadcrumb paths
ro: Titlul folosit pentru această pagină în meniul pentru navigare rapidă

en: To enjoy all the benefits of the page analysis feature, you'll need to (get your host to) install it.
ro: Pentru a te bucura de toate beneficiile funcționalității de analizare a paginii, trebuie ca tu (sau hosting-ul tău) să-l instalezi.

en: To provide you with the best experience possible, we need your help. Please enable tracking to help us gather anonymous usage data.
ro: Pentru a-ți oferi cea mai bună experiență de utilizare posibilă, te rugăm să activezi urmărirea care ne ajută să colectăm date anonime de utilizare a modulului.

en: To update this page analysis, save as draft or update and check this tab again
ro: Pentru a actualiza analiza acestei pagini, salvează ca ciornă sau actualizează pagina și verifică acest tab din nou. 

en: Tracking
ro: Urmărire

en: Translation of %s
ro: Traducerea %s

en: Try to make shorter sentences to improve readability.
ro: Încearcă scurtarea propozițiilor pentru a îmbunătăți lizibilitatea.

en: Twitter username (without @)
ro: Numele de utilizator Twitter (fără @)

en: Unzipping failed - file settings.ini not found.
ro: Dezarhivare eșuată - fișierul settings.ini nu a fost găsit.

en: Updated Robots.txt
ro: Fișierul Robots.txt actualizat

en: Upgrade to WordPress SEO Premium &raquo;
ro: Upgrade la WordPress SEO Premium &raquo;

en: Upload failed.
ro: Upload eșuat.

en: Use %s default (Currently: %s)
ro: Folosește %s implicit (Actualmente: %s)

en: Use <code>meta</code> keywords tag?
ro: Utilizeaza <code>meta</code> pentru tagul keywords?

en: Use Image
ro: Utilizare imagine

en: Using this form you can reset a site to the default SEO settings.
ro: Folosind acest formular puteți reseta un site la setările implicite SEO.

en: WP Page Title
ro: Titlul paginii WP

en: Warning:
ro: Avertisment:

en: What are XML sitemaps?
ro: Ce sunt sitemap-urile XML?

en: Who should have access to the WordPress SEO settings
ro: Cine ar trebui să aibă acces la setările WordPress SEO

en: Why Google won't display the right page title
ro: De ce Google nu va afișa corect titlul paginii

en: WordPress SEO Meta Box
ro: Casetă WordPress SEO Meta

en: WordPress SEO by Yoast
ro: Plugin WordPress SEO realizat de Yoast

en: WordPress SEO has auto-detected whether it needs to force rewrite the titles for your pages, if you think it's wrong and you know what you're doing, you can change the setting here.
ro: Wordpress SEO a detectat automat daca trebuie să forțeze rescrierea titlurilor pentru paginile tale. Dacă crezi că acest lucru este greșit și știi ce faci, poți schimba această setare aici. 

en: WordPress SEO settings
ro: Setări Wordpress SEO

en: XML Sitemaps
ro: Sitemap-uri XML

en: Yoast Breadcrumbs options imported successfully.
ro: Opțiunile Yoast Breadcrumbs au fost importate cu succes.

en: Yoast WordPress SEO Settings
ro: Setarile plugin-ului Yoast Wordpress SEO

en: You can use the following variables within the content, they will be replaced by the value on the right.
ro: Poți folosi următoarele variabile în conținut, ele fiind înlocuit cu valoarea din partea dreapta.

en: You cannot create a robots.txt file.
ro: Nu puteți crea un fișier robots.txt.

en: You cannot edit the .htaccess file.
ro: Nu poți edita fișierul .htaccess.

en: You cannot edit the robots.txt file.
ro: Nu poți edita fișierul robots.txt.

en: You do <strong>not</strong> need to generate the XML sitemap, nor will it take up time to generate after publishing a post.
ro: <strong>NU</strong> este nevoie să generezi harta XML a site-ului și nici nu va consuma timp pentru generare după publicarea unui articol.

en: You don't have a robots.txt file, create one here:
ro: Nu aveți un fișier robots.txt, creați unul aici:

en: You have used HTML in your value which is not allowed.
ro: Nu este permisă folosirea HTML în câmpul de valoare.

en: You searched for
ro: Ati cautat

en: You searched for %s
ro: Ați căutat %s

en: You&#8217;ve just installed WordPress SEO by Yoast. Please helps us improve it by allowing us to gather anonymous usage stats so we know which configurations, plugins and themes to test with.
ro: Ai instalat recent WordPress SEO by Yoast. Ajută-ne să îmbunătățim acest modul permițând trimiterea de date anonime privind utilizarea, astfel încât să putem afla în ce configurație și cu ce teme ori alte module să efectuăm testele. 

en: You've never used this focus keyword before, very good.
ro: Nu ai mai folosit acest cuvânt cheie principal până acum, foarte bine.

en: Your %s license has been deactivated.
ro: Licența %s a fost dezactivată.

en: Your %s license will expire on %s.
ro: Licență %s dvs. va expira pe %s.

en: Your keyphrase is over 10 words, a keyphrase should be shorter and there can be only one keyphrase.
ro: Fraza ta cheie conține peste 10 cuvinte, o frază cheie ar trebui să fie mai scurtă și una singură. 

en: Your theme contains a meta description, which blocks WordPress SEO from working properly, please delete the following line, or press fix it:
ro: Tema ta conține meta descrieri, ceea ce blochează Wordpress SEO să funcționeze așa cum trebuie. Te rog șterge următoarea linie, sau apasă 'Repară'.

en: archived
ro: arhivate

en: difficult
ro: dificil

en: easy
ro: ușor

en: fairly difficult
ro: destul de dificil

en: fairly easy
ro: destul de ușor

en: mature
ro: matur

en: very difficult
ro: foarte dificil

en: very easy
ro: foarte ușor
